graffiti_1_small.jpggraffiti_2_small.jpggraffiti_3_small.jpg

Ημέρες και ώρες υποδοχής γονέων

Από τη Δευτέρα 9/12/2019 θα ισχύσουν οι κάτωθι ώρες υποδοχής γονέων:

 

2ο ΓΕΛ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΗΜΕΡΕΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΓΟΝΕΩΝ
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΓΟΝΕΩΝ Ωράριο Μαθημάτων
ΧΡΗΣΤΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ - ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΟΣ (ΠΕ86) Α5   1η Ώρα 08:15-09:00
ΡΟΥΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ (ΠΕ03) Α4, ΒΘΕΤ3, ΒΘΕΤ4, ΓΘΕΤ2 Τετάρτη 2η/3η 2η Ώρα 09:05-09:50
ΧΑΡΙΣΗ ΑΝΝΑ - ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ (ΠΕ02) Α2, Α3, Α4, Γ2 Τρίτη 4η 3η Ώρα 10:00-10:45
ΘΕΟΛΟΓΟΙ (ΠΕ01)   4η Ώρα 10:55-11:40
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ Α1, Α2, Α3, Α4, Α5, Β1, Β2, Β3, Γ1, Γ2 Πέμπτη 4η 5η Ώρα 11:50-12:35
ΠΑΡΑΣΧΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Β4, Β5, Γ3, Γ4, Γ5 Τετάρτη 4η 6η Ώρα 12:40-13:25
ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ (ΠΕ02)   7η Ώρα 13:30-14:10
ΒΟΛΙΚΑ ΣΟΦΙΑ A1, A3, A5, B1, B2, B3, B5 Τρίτη 4η    
ΚΑΒΑΚΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Α2, Α5, Β3, ΒΑΝΘ2PR, Γ1, ΓΑΝΘ1 Πέμπτη 3η    
ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Β2, Β4, ΒΑΝΘ1PR, ΓΑΝΘ2, Γ4 Πέμπτη 3η    
ΚΟΠΙΔΗ ΜΑΡΙΝΑ Β3, Β4 Τετάρτη 5η    
ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ Β1, ΒΑΝΘ1, Β2, ΒΑΝΘ2, Β4 Πέμπτη 3η    
ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ Β1, Β3, ΓΑΝΘ1, ΓΑΝΘ2 Τρίτη 5η    
ΡΑΣΣΙΑ ΔΗΜΗΤΡΑ Α1, Α2, Α4, Α5 Πέμπτη 4η    
ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Α1, Α3, Β2, Β3, Β5, Γ3 Πέμπτη 4η    
ΤΗΛΙΓΑΔΑ ΕΥΜΟΡΦΙΑ ΑΘΕΑΤ1, ΑΘΕΑΤ2, Α4, Β5, ΓΘΕΤ2, Γ5 Πέμπτη 3η    
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΙ (ΠΕ03)      
ΓΚΙΖΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ A3, B4, ΓΟΙΚ2 Τρίτη 5η    
ΜΙΝΤΙΛΟΓΛΙΤΟΥ ΜΑΡΙΑ Α5, Β3, ΓΟΙΚ1 Τρίτη 5η    
ΡΕΝΤΖΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ Α1, Α2, ΒΘΕΤ1, Β2, ΒΘΕΤ2, Β5 Τρίτη 2η    
ΣΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ Α1, Α2, Β1, Β4, ΓΘΕΤ1 Τρίτη 4η    
ΦΥΣΙΚΟΙ-ΧΗΜΙΚΟΙ-ΒΙΟΛΟΓΟΙ (ΠΕ04)      
ΑΡΚΕΛΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α1, Α2, Α3, Α4, Α5, ΒΘΕΤ3, ΓΥΓΕΙΑΣ Τρίτη 3η    
ΖΥΓΟΥΡΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΒΘΕΤ4, ΒΘΕΤ4PR, ΓΘΕΤ1, ΓΘΕΤ2 Τρίτη 2η    
ΜΑΡΑΓΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Α1, Β1, Β2, Β3 Παρασκευή 6η    
ΜΟΥΜΟΥΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Α3, Α4, Β1, Β2, Β3, Β4, Β5, ΓΥΓΕΙΑΣ Τρίτη 5η    
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ Α2, Α5, Β1, ΒΘΕΤ1, Β2, ΒΘΕΤ2, Β3, Β4, Β5 Πέμπτη 4η    
ΦΑΝΤΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ Α2, Α3, Α4, Β4, Β5, ΒΘΕΤ3, ΓΘΕΤ2 Πέμπτη 5η    
ΣΤΕΦΑΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ Α1, Α5, ΓΘΕΤ1, ΓΥΓΕΙΑΣ Τρίτη 3η    
ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ (ΠΕ06)      
ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Α2, Α3, Α4, Α5, Β1, Β2, Β3, Β4, Γ2ΑΓΓ, Γ3ΑΓΓ Τρίτη 5η    
ΚΩΣΤΟΥΡΟΥ ΜΕΛΙΝΑ Α1, Β5, Γ1ΑΓΓ, Γ4ΑΓΓ Τρίτη 5η    
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ (ΠΕ08)      
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΕΙΚ1, ΕΙΚ2, Α4PR, ΕΛ.ΣΧ.1, ΕΛ.ΣΧ.2 Πέμπτη 3η    
ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ (ΠΕ80)      
ΚΑΡΑΔΗΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ Α1, Α1PR, Β5, ΓΟΙΚ1, ΓΟΙΚ2 Πέμπτη 5η    
ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΙ (ΠΕ78)      
ΜΑΙΠΑ ΧΑΙΔΩ Α2, Β1, Β2, Β3, Β4, ΓΑΝΘ2 Πέμπτη 5η    
ΤΡΕΒΛΑ ΖΩΗ Α3, Α4, Α5, ΒΑΝΘ1, ΒΑΝΘ2, ΓΑΝΘ1 Τρίτη 4η    
ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ (ΠΕ11)      
ΒΕΡΤΖΑΓΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Α2, Α3, Α4, Β5, ΒΘΕΤ1PR Τετάρτη 3η    
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ Α1, Α5, Α5PR, Β1, Β2, Β3, Β4, Γ1, Γ2, Γ3, Γ4, Γ5 Πέμπτη 4η    
ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ - ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ (ΠΕ81)      
ΒΕΛΙΟΥ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ Α2PR, A3PR Παρασκευή 5η    
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΟΣ(ΠΕ86)      
ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΛ1, ΠΛ2, Β1, Β2, Β3, Β4, Β5, ΓΟΙΚ1, ΓΟΙΚ2 Πέμπτη 2η    

 

 

 

ERASMUS PLUS - BARLINEK POLAND

Η ομάδα ERASMUS PLUS του 2ου Λυκείου Βριλησσίων αποτελούμενη από 14 μαθητές και 3 καθηγητές επισκέφθηκε το Barlinek της Πολωνίας για την τελευταία διεθνική συνάντηση του προγράμματος εξωσχολικών δραστηριοτήτων

"We make our dreams come true about education and work in EU countries"

Η επίσκεψη στο Barlinek πραγματοποιήθηκε από τις 15 έως τις 20 Απριλίου 2018.

Barlinek Apr 2018

Στη συνάντηση εκτός από τους μαθητές και τους καθηγητές του Πολωνικού σχολείου που ήταν οι οικοδεσπότες, συμμετείχαν μαθητές και καθηγητές από σχολείο του Ζάγκρεμπ της Κροατίας.

Οι μαθητές των τριών σχολείων συνεργάστηκαν αρμονικά στις προγραμματισμένες δραστηριότητες και επισκέψεις σε σχολεία και πανεπιστήμια των γειτονικών πόλεων, έζησαν στους ρυθμούς της μικρής πόλης του Barlinek, γεύτηκαν την τοπική κουζίνα και διασκέδασαν όλοι μαζί.

Οι Έλληνες μαθητές καθηγητές γύρισαν στην Ελλαδα ενθουσιασμένοι με την Πολωνική φιλοξενία, γεμάτοι εμπειρίες, εικόνες, εντυπώσεις και αναμνήσεις ως επισφράγισμα ενός άρτια οργανωμένου διεθνούς προγράμματος ERASMUS PLUS.

Επίσης οι Έλληνες μαθητές και καθηγητές είχαν την ευκαιρία να μεταφέρουν στους ξένους εταίρους, Πολωνούς και Κροάτες, τον πολιτισμό και την ιστορία του τόπου μας και να ζήσουν μαζί τους στιγμές φιλίας, συνεργασίας και κοινωνικοποίησης που προδιαγράφουν το κοινό μέλλον των λαών.

Η Ελλάδα παντού στον κόσμο!

Στους παρακάτω συνδέσμους απολαύστε στιγμές από την επίσκεψη στην Πολωνία.

 Το video της επίσκεψης: https://youtu.be/V4YnD7G3_zY

 Αναχώρηση - αεροδρόμιο: https://photos.app.goo.gl/g8nAGBQGYz8j8E0B3

 Υποδοχή και αποχαιρετισμός: https://photos.app.goo.gl/W8AGjxukwAtGtHEu6

 Barlinek - η πόλη: https://photos.app.goo.gl/BdA7cR7WFZgk4WRD9

 Barlinek - στα σχολεία: https://photos.app.goo.gl/bdC1fqhCAJM2NjtUA

 Barlinek - επισκέψεις: https://photos.app.goo.gl/c0Fr7ogNwsqICQ632

 Barlinek - Nordic walking: https://photos.app.goo.gl/Uyv5YEbyVKLDtBkZ9

 Torun - η πόλη: https://photos.app.goo.gl/xlLJROOUjPE3I2Yl1

 Torun - ginger bread museum: https://photos.app.goo.gl/U0uQrwGOdlf51oiC2

 Torun - KOPERNIKA University: https://photos.app.goo.gl/hVf9L3rRnrjvBUdw8

 Sczcezin - η πόλη: https://photos.app.goo.gl/M9ZXEzWzV6JP1tJd6

 Sczcezin - Underground museum: https://photos.app.goo.gl/b6rfpH92sdZLGh3a7

 Szczecin - WSM University: https://photos.app.goo.gl/3TP5SNwTMsX8z4bt6

 Πρόσωπα: https://photos.app.goo.gl/fUzThAo9hykANx477

 Ζωντανές εικόνες: https://photos.app.goo.gl/jisuBZufIgBJpZDe2

Επικοινωνία

τηλ 2106132567

fax 2108040644

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Joomla templates by a4joomla